Filtr
 • Boże Narodzenie 2022

 • Fundusz termomodernizacyjny - coś drgnęło

  Jak komunikuje Bank Gospodarstwa Krajowego Fundusz Termomodernizacji i Remontów została zasilony środkami pozwalającymi na przyznanie premii termomodernizacyjnej "starym" wnioskom z 2013 r., pisanymi  chyba jeszcze w 2012 roku. W zapowiedzi dalsze środki, o których dopływie dowiemy się w najbliższym komunikacie. Kiedy to nastąpi na razie nie wiadomo.
  Tu bezpośredni link do strony: BGK
 • Szkolenie dla audytorów: DOBRY AUDUT TO AUDYT ZWERYFIKOWANY POZYTYWNIE!

  Firma Audytoenerg organizuje 29 stycznia 2013 roku pierwsze na Śląsku szkolenie dla audytorów energetycznych pod nazwą:

  "Dobry audyt energetyczny to audyt zweryfikowany pozytywnie"

  Celem szkolenia jest podniesienie poziomu wiedzy niezbędnej do wykonywania audytów energetycznych i zapoznanie słuchaczy ze sposobami unikania błędów pojawiających się przy ich sporządzaniu.

  Największą wartością tego szkolenia są osoby prelegentów.

  Firmia AudytoEnerg pozyskała jako wykładowców wybitnych fachowców zajmujących się na codzień weryfikowaniem audytów dla BGK i WFOŚiGW:

 • Obowiązkowe ubezpieczenie certyfikatorów czyli osób wykonujących świadectwa energetyczne budynków

  Prawne aspekty ubezpieczenia obowiązkowego oc
  W Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 28 grudnia 2009 opublikowanego w wersji elektronicznej 30.12.2009,  podano 31.12.2009 roku jako datę rozpoczęcia obowiązywania obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej osób wykonujących świadectwa charakterystyki energetycznej budynków. Tempo wprowadzania prawa trochę za szybkie! Mamy znowu do czynienia z naszą "szarą strefą" prawa bo kto może się ubezpieczyć w Sylwestra, gdy nie ma jeszcze praktycznie możliwości zawarcia takiego ubezpieczenia.  Stan taki nie przeszkadzał jednak różnym pośrednikom (brokerom) ubezpieczeniowym na oferowanie

 • Jaki program?

  Jaki program pozwoli na szybkie i bezbłędne policzenie zapotrzebowania na energię, zgodnie z metodologią zawartą w Rozporządzeniu MI z dnia 06-12-2008 r. i opublikowaną w Dz.U. 201 poz. 1240? . 
  Trwa wyścig z czasem przy tworzeniu programów pozwalajacych na liczenie świadectw charakterystyk energetycznych budynków. Do firm, które zaryzykowały i wcześniej przygotowały odpowiednie algorytmy liczące należą: BuildDesk z programem BDSE, Intersoft z rodziną programów ArCADia Termo oraz DAEŚ ze swoim CERTO H. Na razie w tym gronie nie znalazł się lider programów OZC - firma Sankom - nieoficjalnie pracuje nad aplikacją z terminem realizacji styczeń/luty 2009 r.

Dodatkowe informacje