Filtr
 • Aterm 2020 już dostępny!

  Jest już możliwość pobrania programu Aterm2020 wersja 1.0.0.0, do audytów zgodny częściowo ze znowelizowaną Ustawa Termomodernizacyjną. Wersja ta umożliwia sporządzanie audytów energetycznych zgodnie z podstawowym zakresem Ustawy Termomodernizacyjnej z 2020 r., tj. bez fotowoltaiki i wzmocnienia wielkiej płyty. Rozszerzenia te pojawią się w programie na drodze automatycznych aktualizacji w najbliższych tygodniach. Wtedy też, do korzystania z kompletnej wersji Aterm 2020 konieczne będzie nabycie rozszerzenia licencji. Do tego czasu program działa na kluczach licencyjnych Aterm 2015.Program współpracuje z CERTO 2015 wersja 1.3.6.1. Obydwa programy pobierają się automatycznie przy uruchamianiu zainstalowanego wcześniej odpowiednio programu CERTO2015 i programu Aterm2015.

 • Ostatni przetarg na białe cetfikaty

  Zgodnie z wielokrotnymi wcześniejszymi zapewnieniami Ministerstwa Energii Prezes URE ogłosił w dniu 21 września 2016 r ostatni przetarg umożliwiający pozyskanie białych certyfikatów za wdrożone przedsięwzięcia poprawiające efektywność energetyczną:

  Ogłoszenie Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki nr 1/2016 w sprawie przetargu na wybór przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej, za które można uzyskać świadectwa efektywności energetycznej

  Pragniemy przypomnieć, że od 01 października br. wchodzi w życie nowa ustawa o efektywności energetycznej pozwalająca na składanie wniosków na białe certyfikaty dotyczące tylko  planowanych przedsięwzięć poprawiających efektywność energetyczną. Nabór wniosków będzie odbywał się w sposób ciągły, bez przetargów.

 • Konferencja Dom Niezależny Energetycznie

  Audytoenerg w imieniu Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska zaprasza na Konferencję:

  Dom niezależny energetyczny - projektowanie,

  która odbędzie się 25 września 2015 (piątek), miejsce: sala konferencyjna na Hali Widowiskowo- Sportowej Pod Dębowcem ul. Karbowa 26, 43-300 Bielsko-Biała.

  Dla uczestników konferencji zapewniamy bezpłatne uczestnictwo w wykładach jak i w zwiedzaniu ekspozycji odbywających się w tym czasie 48 Międzynarodowych Targów Budownictwa „JESIEŃ 2015" oraz 17 Targów Technik Grzewczych i Zielonych Energii "INSTAL-SYSTEM 2015"
  Ze względów organizacyjnych prosimy Państwa o przesłanie formularza zgłoszeniowego do dnia 21. 09.2015 drogą mailową na adres: kasia@cieplej.pl
  O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń.

  Do pobrania: program konferencji oraz formularz zgłoszeniowy więcej szczegółów o Targach pod linkiem: http://www.targibielskie.pl/48-miedzynarodowe-targi-budownictwa-i-wyposazenia-wnetrz-jesien-2015

 • News AudytoEnerg 3/2014

  Witryna www.AudytoEnerg.pl
  Nowości z www.AudytoEnerg.pl - 3/2014
   
  Warsztaty - "Charakterystyka energetyczna budynków wg metodologii 2014 - Katowice 2014-10-15"- ostatnie wolne miejsca !!! Na skróty

  Cel szkolenia: zdobycie praktycznych informacji pozwalających na samodzielne wykonanie świadectwa charakterystyki energetycznej budynków zgodnie z rozporządzeniem MIiRR z dnia 3-06-2014 r. w sprawie metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynku... Dz.U. Poz 888 - obowiązującym już od 2014-10-03 !!!

  Prelegenci:

  Maciej Mierzejewski - audytor energetyczny współpracujący z Dolnośląska Agencją Energii i Środowiska, właściciel i redaktor portalu www.audytoenerg.pl, współautor programu OCEB podzieli się swoimi doświadczeniami przy wdrażaniu nowej metodologii liczenia świadectw.
  Szymon Pronobis - certyfikator i audytor energetyczny właściciel Firmy CE ProNobis, praktyk wykorzystujący świadectwa energetyczne do oceny rzeczywistego zużycia paliw w budynkach.
  Formularz zgłoszeniowy na sympozjum w formacie pdf (do wypełnienia ręcznego i zeskanowania)
  Formularz zgłoszeniowy na sympozjum w formacie doc (do wypisania na komputerze np. w Wordzie)
  link do Programu Sympozjum
  Czytaj więcej...

  Maciej Mierzejewski
  www.AudytoEnerg.pl

   

  Komunikat BGK z 11.08.2014 r. o środkach na termomodernizację

  Na www.AudytoEnerg.pl można zapoznać się z tekstem komunikatu BGK z 11.0.2014 r. informującym o dostępnych środkach w Funduszu Termomodernizacyjnym i Remontowym Czytaj więcej...

  Goeppert-Mayer nowoczesny niskoenergetyczny biurowiec w Katowicach - miejsce spotkań audytorów energetycznych

  Jedyny taki budynek w Europie kontynentalnej

   

  Otrzymałeś ten list, ponieważ Twój adres e-mail znajduje się w ogólnodostępnej bazie adresowej, jeśli jednak nie chcesz otrzymywać więcej informacji z www.AudytoEnerg.pl odpowiedz na tego maila wpisując w temacie: NIE , jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach dotyczących audytów, świadectw energetycznych i oszczędzania energii wpisz w temacie :TAK
  Copyright © 2014 AudytoEnerg.pl

 • Nowa metodologia liczenia świadectw energetycznych budynków w 2014

  Nowa metodologii liczenia świadectw  wchodzi w życie z dniem 03-10-2014 r. Od tej daty wszystkie sporządzane świadectwa będą musiały być wystawiane zgodnie ze wzorem zamieszczonym w Rozporządzeniu MIiRR z dnia 3-06-2014 r. w sprawie metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynku i lokalu mieszkalnego lub części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową oraz sposobu sporządzania i wzorów świadectw charakterystyki energetycznej w Dz.U. Poz 888. 

  Warto zapoznać się z jej treścią ponieważ oprócz kilku istotnych zmian takich jak:

  • usunięcie metody uproszczonej,
  • zmiana wzoru świadectwa energetycznego (może teraz liczyć nawet kilkanaście stron!),
  • zmiana sposobu liczenia zapotrzebowania energii do podgrzewu ciepłej wody użytkowej,
  • odmienny sposób liczenia wymaganego strumienia powietrza do wentylacji.

  Zawiera ponad 20 innych poprawek i zmian.

  Tu pełny tekst Rozporzadzenia z dnia 3 czerwca 2014 r z uwagami AudytoEnerg dotyczącymi głównie norm powoływanych w tym dokumencie.

  AudytoEnerg zaprasza na szkolenie poświęcone nowej metodologii sporządzania świadectw charakterystyki energetyczne budynków pod nazwą:

  „Warsztaty - Charakterystyka energetyczna budynków wg metodologii 2014 - Katowice 2014-11

 • Warsztaty - Charakterystyka energetyczna budynków 2014

  Pierwsze na Śląsku Szkolenie, na które wszyscy czekali !

  Cel szkolenia: zdobycie praktycznych informacji pozwalających na samodzielne wykonanie świadectwa charakterystyki energetycznej budynków zgodnie z rozporządzeniem MIiRR z dnia 3 czerwca 2014 r. w sprawie metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynku i lokalu mieszkalnego lub części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową oraz sposobu sporządzania i wzorów świadectw charakterystyki energetycznej.  Dz.U. Poz 888 – obowiązującego od 2014-10-03.

  Miejsce: Sala konferencyjna Górnośląskiego Parku Przemysłowego w budynku Goeppert-Mayer, Katowice, ul Konduktorska 33, parter. (Uwaga! - w związku z dużą liczbą chętnych nastąpiła zmiana sali)

 • Komunikat BGK 2014-08-11

  Komunikat z 11 sierpnia 2014 r.

  Zgodnie z art. 16 ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów (Dz. U. Nr 223, poz. 1459, z późn. zm.) Bank Gospodarstwa Krajowego informuje o ustaniu okresowego braku wolnych środków na rachunku Funduszu Termomodernizacji i Remontów w ramach limitu dla premii termomodernizacyjnej.

  Na dzień 11 sierpnia 2014 roku BGK posiadał następujące środki w ramach limitów dla poszczególnych premii:

   • termomodernizacyjnej - 44,3 mln zł;
   • remontowej - 23,2 mln zł;
   • kompensacyjnej - 15,2 mln zł.

  W związku z powyższym od dnia 12 sierpnia 2014 roku banki kredytujące mają prawo wznowić przyjmowanie wniosków o premie termomodernizacyjne.

  Ponadto Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że wnioski pozostawione bez rozpatrzenia zostaną rozpatrzone w pierwszej kolejności.

  Link do komunikatu na stronie www.bgk.com.pl

 • Nowości z AE - 3/2011

  Nowości z AE - 3/2011
  Teoria i praktyka w pomiarach termowizyjnych dla budownictwa i elektroenergetyki Na skróty
  AudytoEnerg organizuje w Katowicach dniu 29.09.2011 r. (czwartek) warsztaty szkoleniowe: Teoria i praktyka w pomiarach termowizyjnych dla budownictwa i elektroenergetyki.
  Poziom dla niezaawansowanych.
  Celem szkolenia będzie przekazanie teoretycznej i praktycznej wiedzy w zakresie prawidłowego posługiwania się kamerą termowizyjną. Każdy z uczestników będzie mógł wykonać samodzielnie termogramy przy pomocy kamery o wysokiej rozdzielczości oraz zapoznać się z kilkoma innymi typami kamer przenośnych pracujących w podczerwieni.
  Szkolenie adresowane do wszystkich potencjalnych użytkowników kamer (pracownicy służb technicznych, instalatorzy, elektrycy, audytorzy, certyfikatorzy, projektanci, rzeczoznawcy majątkowi) Czytaj więcej...
  Maciej Mierzejewski
  www.AudytoEnerg.pl
  Strona Główna
  Warsztaty szkoleniowe - termografia w praktyce
  Opis programu CERTO
  Audyt EE przepisy wykonawcze
  Sonda - czego brakuje w projektach? - sprawdź wyniki

  Ustawa EE uchwalona - co dalej?

  Ustawa o efektywnosci energetycznej z dnia 15.04.2011 r. obowiązuje już od 11.08.2011 r. Jak zwykle brakuje jednak przepisów wykonawczych. Ze źródeł dobrze poinformowanych AudytoEnerg otrzymał informacje o terminie wydania odpowiednich rozporządzeń: na koniec września br. mają ukazać się ich pełne projekty. Podpisanie przez Ministra Gospodarki (ciekawe kto nim będzie?) ma nastąpić w grudniu 2011 r. Tylko na www.AudytoEnerg.pl można zapoznać się z projektem rozporządzenia o audytach efektywności energetycznej i pozostałymi projektami: o "białych" certyfikatach, o przetargach i o zakresie szkolenia oraz egzaminach na audytora EE. Wiadomo już, że część z nich ulegnie zmianom. Przykładowo rozporządzenia o audytach zostanie rozszerzony o sposób obliczeń efektów modernizacji źródeł energii i sieci przesyłowych. Czytaj więcej...

  Kopia pierwszej strony projektu

  Pierwsza strona projektu rozporządzenia o audytach do ustawy o EE

 • Warsztaty szkoleniowe termografia w praktyce

  AudytoEnerg organizuje w Katowicach w dniu 29.09.2011 r. (czwartek) warsztaty szkoleniowe dla wszystkich zainteresowanych profesjonalnym zastosowaniem kamer termowizyjnych w budownictie i energetyce czyli projektantów, audytorów, budowlańców, energetyków, pracowników utrzymania ruchu, certyfikatorów, instalatorów. 

  1. Temat szkolenia: Termografia w  budownictwie i elektroenergetyce
  2. Termin: 29-09-2011 r. godz. 900-1700
  3. Czas trwania: 8 godzin, jednodniowe.
  4. Miejsce: Górnośląski Park Przemysłowy, ul. Konduktorska 39 A, 40-155 Katowice.
  5. Ilość uczestników: ok. 16
  6. Prelegent/wykładowca: mgr inż. Gabriel Miczka - właściciel firmy www.gabrielmiczka.com/
  7. Organizator: AudytoEnerg Maciej Mierzejewski.
  8. Poziom szkolenia: podstawowy
  9. Forma szkolenia: wykład oraz warsztaty z kamerami Flir P660, T420 i innymi
  10. Cena: tylko 490 zł brutto!
   
   

  Kontakt do organizatora: tel. 602-231-141, e-mail: szkolenia@audytoenerg.pl

  Program szkolenia i formularz zgłoszeniowy do pobrania:

  szkolenie_2011_09_29.pdf 

  szkolenie_2011_09_29.doc writer

  Miejsce szkolenia: (kliknij na mapkę i otwórz dużą mapę w nowym oknie).

  gpp_mapa

  Pokaż Górnośląski Park Przemysłowy sp. z o.o. na większej mapie

 • III spotkanie Śląskiego Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych 24-09-2010 r.

  W dniu 24.09.2010 r. w siedzibie Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej odbyło się seminarium ”Świadectwa Energetyczne w Polsce i Republice Czeskiej – Możliwości współpracy transgranicznej”,

  prezentacja_certo był to równiez temat prelekcji wygłoszonej przez niżej podpisanego. Zostały w niej przedstawione aktualne uwarunkowania techniczno prawne stosowania w Republice Czeskiej świadectw charakterystyki energetycznej budynków czyli  Průkaz energetické náročnosti budovy oraz innych audytów energetycznych.

  Świadectwo Charakterystyk Energetycznej w Czechach Pokazano przykład czeskiego świadectwa i podano niektóre różnice w metodologii jego wykonania w stosunku do polskch przepisów. Dodatkową prezentacją był pokaz najnowszych możliwości programu CERTO  w zakresie tzw. optymalizacji przedsięwzięć termomodernizacyjnych w myśl hasła: "Program CERTO narzędziem dla doradców energetycznych".

  certo_mTwórca programu CERTO - Dolnosląska Agencja Energii i Środowiska zainicjowała w tym dniu specjalna promocję na zakup programów ich autorstwa: CERTO, Aterm, Rema, Gapi. Wyłącznie dla członków ŚSCiAE. Promocja trwa tylko do 08.10.2010 r !

   Prezes SSCiAE Monika HaduchDrugą prelegentka była Monika Haduch - Prezes Śląskiego Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych. Przybyła z ciekawą prezentacją: "Audytor Efektywności Energetycznej" ukazującą złożoną problematykę projektu Ustawy o Efektywności Energetycznej.

  Ostatnim punktem spotkania była swobodna dyskusja na różne tematy bieżące interesujące członków ŚSCiAE. Pani Prezes ponformował, że następne spotkanie w formie walnego zgromadzenia członków zostanie zorganizowane w grudniu na Ślasku. Termin i miejsce spotkania zostanie podane mailowo do wszystkich zainteresowanych.

  przerwa_m

  Maciej Mierzejewski

Dodatkowe informacje