Filtr
 • Szkolenie z CERTO2015

  Stowarzyszenie Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych z Krakowa organizuje warsztaty szkoleniowe w dniu 20.02.2016 r. (sobota) godz. 10.00-15.00 pod nazwą: Zajęcia ze sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej w programie komputerowym CERTO. Zajęcia zaczynają zapowiadany cykl szkoleń pozwalający w praktyczny sposób zapoznać się ze sporządzaniem świadectw energetycznych w różnych programach komputerowych. Aby uczestniczyć w szkoleniu należy wypełnić deklarację zgłoszeniową i dokonać odpowiedniej opłaty, szczegóły na stronie: http://www.certyfikatorzy.org.pl/szkolenia.php oraz przywieźć własny laptop z zainstalowaną pełną wersją programu CERTO2015 lub jego wersją demo. Link do ściągnięcia pliku instalacyjnego CERTO2015: http://www.cieplej.pl/soft/certo-2015/setup.exe

  Przed instalacją pierwszego programu z rodziny: CERTO, Aterm, REMa lub Optima należy zainstalowaći i uruchomić komponent Crystal Reports:

  - link dla Windowsa 32-bitowego:

  www.cieplej.pl/soft/certo-h/crystalreports10_5/CRRedist2008_x86.msi

  - link dla Windowsa 64-bitowego:

  www.cieplej.pl/soft/certo-h/crystalreports10_5/CRRedist2008_x64.msi

  a następnie należy rozpocząć instalację CERTO2015:

  www.cieplej.pl/soft/certo-2015/setup.exe

  W przypadku problemów z uruchomieniem CERTO2015 proszę o maila lub telefon.

 • Materiały szkoleniowe z Sympozjum "Dobry audyt energetyczny - Katowice 2014-02-18"

  W związku z niezbyt dużą frekwencją na Sympozjum "Dobry audyt energetyczny - Katowice 2014-02-18", pozostały materiały szkoleniowe w postaci drukowanej i plików (prezentacje i przykłady którymi posługiwali się wykładowcy). Można je zakupić po wysłaniu zamówienia na odpowiednim formularzu:

  formularz zamówienia - w pliku pdf   formularz zamówienia word- w pliku doc

 • Relacja z Sympozjum Dobry audyt energetyczny Katowice 2014-02-18

  phoca thumb m kukla2   Katowice w dniu 18 lutego 2014 roku przywitały audytorów  z całej Polski: Bielska-Białej, Chojnic, Cieszyna, Gierałtowic, Gliwic, Gorzowa Wielkopolskiego, Katowic, Krosna, Leszna, Lubonia, Mysłowic, Opola, Raciborza, Świebodzic, Tarnowa, Tychów, Wisły, Wojnicza, Zbrzega, Zawiercia, Ząbkowic i Zielonej Góry) na Sympozjum Dobry audyt energetyczny - Katowice 2014-02-18 piękną pogodą. Temperatura na zewnątrz wynosiła ponad +11° C! .

 • Nowości z AE - 3/2013


  Nowości z AE - 3/2013
  Dobry audyt energetyczny to audyt zweryfikowany pozytywnie Na skróty
  AudytoEnerg organizuje w Katowicach dniu 06.03.2013 r. (środa) sympozjum szkoleniowe: Dobry audyt energetyczny to audyt zweryfikowany pozytywnie.
  To drugie takie spotkanie na Śląsku! Na poprzednim zabrakło miejsc. Celem szkolenia jest podniesienie poziomu wiedzy niezbędnej do wykonywania audytów energetycznych i zapoznanie słuchaczy ze sposobami unikania błędów pojawiających się przy ich sporządzaniu. Największą wartością tego szkolenia są osoby głównych prelegentów. Firmia AudytoEnerg pozyskała jako wykładowców wybitnych fachowców zajmujących się na codzień weryfikowaniem audytów dla BGK i WFOŚiGW:
  Marek Adamus - weryfikator, specjalista w Zespole Ochrony Atmosfery i Powierzchni Ziemi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
  Marek Bieniecki - weryfikator BGK, Z-ca Kierownika Zakładu Oszczędności Energii i Ochrony Powietrza w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach.
  Mariusz Ćwięczek - weryfikator BGK, specjalista w Zakładzie Oszczędności Energii i Ochrony Powietrza w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach.
  Tomasz Makowski - specjalista z Centrali BGK w Warszawie.
  Formularza zgłoszeniowy na sympozjum w formacie pdf (do wypełnienia ręcznego i zeskanowania)
  Formularza zgłoszeniowy na sympozjum w formacie doc (do wypisania na komputerze np. w Wordzie)
  link do Programu Sympozjum
  Czytaj więcej...
  Maciej Mierzejewski
  www.AudytoEnerg.pl
  Strona Główna
  Dobry audyt energetyczny to audyt zweryfikowany pozytywnie
  Opis programu CERTO
  Komunikat BGK
  Sonda - Czego brakuje w programach do audytów? - zagłosuj i sprawdź wyniki
  Katowice 29.01.2013 - reportaż ze spotkania audytorów z weryfikatorami

  Komunikatu BGK z 21.01.2013 r. o braku środków.

  Na www.AudytoEnerg.pl można zapoznać się z tekstem komunikatu BGK z 21.01.2013 r. informującym o braku środków w Funduszu Termomodernizacyjnym i Remontowym Czytaj więcej...

  Goeppert-Mayer nowoczesny niskoenergetyczny biurowiec w Katowicach

  Jedyny taki budynek w Europie kontynentalnej • Informacja z BGK 22-01-2013

  Komunikat z 22 stycznia 2013 r.

  Bank Gospodarstwa Krajowego, na podstawie art. 16 ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów (Dz. U. Nr 223, poz 1459 z późn zm.), informuje o braku wolnych środków na rachunku Funduszu Termomodernizacji i Remontów w ramach limitu dla premii termomodernizacyjnej.

  W związku z powyższym od 23 stycznia 2013 roku banki kredytujące wstrzymują przyjmowanie wniosków o premie termomodernizacyjne. Wznowienie przyjmowania wniosków nastąpi po ustaniu okresowego braku wolnych środków.

  Ponadto informujemy, iż wnioski pozostawione bez rozpatrzenia będą rozpatrywane w pierwszej kolejności po uzyskaniu wolnych środków na rachunku Funduszu w ramach limitu premii termomodernizacyjnej.

  Wnioski o udzielenie premii remontowej i kompensacyjnej rozpatrywane są na dotychczasowych zasadach.

  Informujemy także, że zgodnie z planem finansowym Funduszu środki na zasilenie FTiR zapisane w ustawie budżetowej na rok 2013 w kwocie 20 mln zł z przeznaczone zostaną na premie kompensacyjne

  Wytworzone przez: Przemysław Osuch 22.01.2013

   

  Link do strony BGK z komunikatem

  Z telefonicznej rozmowy AudytoEnerg z przedstawicielem BGK wynika, że nie oznacza to zamknięcia funduszu. Jeśli pojawią się nowe środki, BGK wznowi przyjmowanie wniosków. Zostanie to ogłoszone w kolejnym komunikacie na stronie BGK

 • Sympozjum dla audytorów: Dobry audyt energetyczny to audyt zweryfikowany pozytywnie

  Niskoenergetyczny budynek Goeppert-Mayer

  Firma Audytoenerg organizuje 06 marca 2013 roku pierwsze na Śląsku sympozjum dla audytorów energetycznych pod nazwą:

  "Dobry audyt energetyczny to audyt zweryfikowany pozytywnie"

  Lokalizacja: sala konferencyjna GPP (nr 8,9), Katowice, ul. Konduktorska 39A Ip. (dokładna lokalizacja na planie Katowic)

 • Jak było 29-01-2013 w Katowicach?

  Sala konferencyjna Katowice 2013-01-29   Zainteresowanie spotkaniem audytorów energetycznych z weryfikatorami ich audytów, w ramach sympozjum szkoleniowego p.t. „Dobry audyt energetyczny to audyt zweryfikowany pozytywnie”, które odbyło się w Katowicach w dniu 29-01-2013 roku, przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów.  Łącznie z prelegentami sala konferencyjna Górnośląskiego Parku Przemysłowego gościła w ten wietrzny i mroźno-deszczowy dzień prawie 40 osób. Przybyli audytorzy z Białegostoku, Gdyni, Bydgoszczy, Świdnicy, Radomia, Konina i oczywiście najwięcej ze Śląska i Małopolski. Niestety ponad dwudziestoosobowa grupa, ze względu na założenie zapewnienia kameralności spotkania,  została umieszczona na liście rezerwowej. Dla nich specjalnie zostanie zorganizowane następne sympozjum w dniu 06-03-2013 r.

 • Warsztaty szkoleniowe CERTO 26-02-2011

  AudytoEnerg jako oficjalny przedstawiciel Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska  daes_logo_mini organizuje w Cieszynie dniu 26.02.2011 r. (sobota) warsztaty szkoleniowe dla osób wykonujących świadectwa charakterystyki energetycznej budynków.
  Poziom dla niezaawansowanych i średniozaawansowanych certyfikatorów.
  Celem szkolenia będzie przekazanie praktycznej wiedzy na temat sporządzania świadectw budynków mieszkalnych i niemieszkalnych przy pomocy programu certo_logo_mini (CERTO v.5.5.0.0.) Przedstawiony będzie prawidłowy sposób wykonania świadectwa budynku z instalacjami: co, cwu, chłodzenia i oświetlenia wbudowanego oraz sposoby wykorzystania kalkulatorów wewnętrznych zysków ciepła od tych instalacji.

  Przedstawimy również prezentację:
  Kominek w bilansie cieplnym budynku
  oraz prawidłowy sposób obliczenia współczynnika przenikania ciepła przegród z kilkoma warstwami niejednorodnymi w arkuszu kalkulacyjnym i programie CERTO
  Termin szkolenia: 26.02.2011 r. godz. 900 ÷ 1600

  Miejsce szkolenia: sala komputerowa (III p.)Zespół Katolickich Placówek Oświatowych, 43-400 Cieszyn, Plac Dominikański 2 (wejście od ul. Sejmowej).
  Kontakt do organizatora: tel. 602-231-141, e-mail: szkolenia@audytoenerg.pl
  Program i formularz zgłoszenia na szkolenie do pobrania:

  szkolenie2011_02_26.pdf 

  szkolenie2011_02_26.doc   writer

  Miejsce szkolenia (kliknij na mapę Google i otwórz ją w nowym oknie).

  zkpo_map

   

 • Nowości z AE - 2/2011

  Nowości z AE - 2/2011
  Warsztaty szkoleniowe - CERTO w praktyce certyfikatora Na skróty
  AudytoEnerg jako oficjalny przedstawiciel Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska organizuje w Cieszynie dniu 26.02.2011 r. (sobota) warsztaty szkoleniowe dla osób wykonujących świadectwa charakterystyki energetycznej budynków. Poziom dla niezaawansowanych i średniozaawansowanych certyfikatorów. Celem szkolenia będzie przekazanie praktycznej wiedzy na temat sporządzania świadectw budynków mieszkalnych i niemieszkalnych przy pomocy programu CERTO. Przedstawiony będzie prawidłowy sposób wykonania świadectwa budynku z instalacjami: co, cwu, chłodzenia i oświetleniową oraz sposoby uwzględniania wewnętrznych zysków ciepła od tych instalacji. Przedstawimy również prezentację "Kominek w bilansie cieplnym budynku" oraz prawidłowy sposó obliczenia współczynnika przenikania ciepła przegród z kilkoma warstwami niejednorodnymi.
  Maciej Mierzejewski
  redaktor www.AudytoEnerg.pl
  Strona Główna
  Warsztaty szkoleniowe - CERTO w praktyce
  Opis programu CERTO
  OZE w budownictwie
  MEW w Cieszynie
  Audyt EE
  Nowa sonda - czego brakuje w projektach?
  Zasady obliczeń w audytach EE

  AudytoEnerg dotarł do projektu rozporządzenia określającego zasady sporządzania audytu energetycznego na potrzeby projektowanej ustawy o efektywności energetycznej. Lektura ciekawa bo: "...Do przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej dotyczących budynków mieszkalnych, budynków zamieszkania zbiorowego, budynków usługowych i użyteczności publicznej, lokalnych źródeł ciepła (o mocy nominalnej do 11.6 MW), lokalnych sieci ciepłowniczych (o nominalnej mocy przesyłowej do 11,6 MW) stosuje się, z zastrzeżeniem § 4, przepisy rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 17 marca 2009 r. w sprawie szczegółowego zakresu i form audytu energetycznego ..."Czytaj więcej...

  Kopia pierwszej strony projektu

  Pierwsza strona projektu rozporządzenia o audytach do ustawy o EE

  Nowa podstrona - OZE (artykuł 1)
  Na stronie www.AudytoEnerg.pl pojawił się nowy dział o Odnawialnych Źródłach Energii w skrócie OZE. Polecamy prezentację audytora energetycznego - pracowika Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG w Katowicach Andrzeja Chomiaka: "Rekomendacje wykorzystania w Polsce odnawialnych źródeł energii (OZE) w budownictwie" Czytaj więcej...
  Prezentacja OZE w budownictwie

  Opis prezentacji OZE w budownictwie

  Nowa podstrona - OZE (artykuł 2)
  Przedstawiamy jako ciekawostkę opis budowanej w Cieszynie małej elektrowni wodnej (MEW). Mimo małej mocy - 0,56 MW cieszyński plac budowy nie wyglada wcale na małą inwestycję. Czytaj więcej...
  Krótka fotorelacja z budowy MEW

  Plac budowy MEW w Cieszynie

 • Cieszyńska Izba Gospodarcza

  W dniu 07.02.2011 r. w Hotelu Liburia w Cieszynie odbyło się spotkanie grupy przedsiębiorców zainteresowanych powstaniem Cieszyńskiej Izby Gospodarczej.

  Wszystkie firmy (z terenu województwa śląskiego)  zainteresowane członkostwem proszone są o kontakt na adres: biuro.cig@gmail.com lub mm@audytoenerg.pl

  Mamy już domenę: www.cig.cieszyn.pl - na tej stronie znajdziesz najowsze informacje dotyczące Cieszyńskiej Izby Gospodarczej.

Dodatkowe informacje