Filtr
 • Ustawa EE już w Sejmie

  Projekt nowej Ustawy o efektywności energetycznej opuścił już Rządowe Centrum Legislacyjne i w dniu 14-04-2016 r.jako druk nr 426 dotarł do Sejmu. W 4 dni później został skierowany do pierwszego czytania. Od kiedy zacznie obowiązywać przepis nakazujący wykonywanie audytów energetycznych przedsiębiorstw? Ponieważ najbliższe posiedzenie Sejmu odbędzie się w dniach 27 - 29 kwietnia, zakładając uchwalenie bez poślizgów, akceptację Senatu w najszybszym terminie czyli ok. 10 maja, podpis Prezydenta, niezwłoczną publikację na stronie RCL oraz 30 dniowy okres vacatio legis przewidywana  data przypadnie na końcowe dni czerwca  2016 r. Oznacza to, że na wykonanie obowiązkowego audytu energetycznego każde duże przedsiębiorstwo będzie miało czas do czerwca 2017 roku. Dla tych co już zlecili wykonanie takiego opracowania, to wystarczająca ilość czasu. Natomiast dla podmiotów, których zarządy czekają z podjęciem decyzji na uchwalenie ustawy, czasu może zabraknąć. Stosunkowo mała liczba audytorów energetycznych obsługujących duże przedsiębiorstwa nie będzie w stanie wykonać w tak krótkim czasie ponad 2500 audytów.

  Jeśli interesuje Cię tematyka audytów energetycznych dużych przedsiębiorstw zadzwoń: 602231141.

 • Poszukiwany stażysta

  W związku z dużym zainteresowaniem problematyką efektywności energetycznej we wszystkich gałęziach gospodarki  Audytoenerg poszukuje stażysty na stanowisko audytora energetycznego.

  Wymagania w stosunku do kandydata:

  • Rejestracja w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie.
  • Wykształcenie wyższe techniczne.
  • Chęć do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności.
  • Obsługa komputera, w tym programów Excel i Word.
  • Umiejętność czytania rysunków technicznych (budowlanych).
  • Mile widziane uprawnienia do wykonywania świadectw charakterystyki energetycznych budynków. 

  W ramach stażu Audytoenerg zapewnia kandydatowi:

  • 6-cio miesięczny staż.
  • Zdobycie praktycznej wiedzy niezbędnej przy sporządzaniu świadectw charakterystyki energetycznej budynków, wykonywaniu audytów energetycznych oraz stosowaniu Odnawialnych Żródeł Energii (OZE).
  • Poznanie dynamicznie rozwijającej się branży audytingu energetycznego.
  • Uzyskanie pozytywnych referencji (w przypadku spełnienia oczekiwań pracodawcy).
  • Możliwość zatrudnienia po zakończeniu stażu w Audytoenerg lub innej firmie.

  Cv wraz z listem motywacyjnym prosimy składać drogą mailową na adres: szkolenia(małpa)audytoenerg.pl

  Telefon kontaktowy: 602231141

 • FAQ - Szkolenie analiza OZE w projekcie budowlanym

  Nie znam Katowic, jak dojechać do miejsca szkolenia?

  Odpowiedź AE: Szkolenie odbędzie się w budynku Górnośląskiego Parku Przemysłowego (GPP) w Katowicach (dzielnica Wełnowiec) przy ul. Konduktorskiej 33. w 6-piętrowym biurowcu niskoenergetycznym Goeppert-Mayer, który będzie zwiedzany podczas szkolenia (znajduje się tu też restauracja). Poniżej podajemy dwie mapki poglądowe lokalizujące miejsce szkolenia (GPP) oraz mapkę z linkiem do GoogleMaps.

   

  gpp_katowice_mMapka poglądowa GPP w Katowicach

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  oraz

   link do mapki w Google
  jak dojechać do GPP

  Mam uprawnienia do wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej budynków. Czy mogę wziąć udział w tym szkoleniu?

  Odpowiedź AE: Szkolenie przeznaczone jest głównie dla projektantów i audytorów energetycznych. Jeśli osoba wykonująca świadectwa charakterystyki energetycznej budynków chce rozszerzyć swoją wiedzę o problemy związane z analizami odnawialnych źródeł energii niezbędnymi w projekcie budynku może wziąć udział w tym szkoleniu. W ten sposób poszerzy swoją ofertę usług ponieważ podstawą wykonania poprawnej analizy alternatywnych źródeł energii jest oszacowanie rocznego zapotrzebowania na energię, które wykonuje się w trakcie obliczeń do świadectwa charakterystyki energetycznej budynku. 


  Jestem architektem i samodzielnie sporządzam projektowe charakterystyki energetyczne budynków. Czy na tym szkoleniu nauczę się jak poprawnie wykonywać analiza wysokoefektywnych systemów alternatywnych zaopatrzenia w energię i ciepło?

  Odpowiedź AE: Tak. Taki jest podstawowy cel szkolenia w odniesieniu do prostych budynków i nieskomplikowanych instalacji ogrzewczych. Dodatkowym celem jest omówienie sposobów wykonywania takich analiz w projektach budynków o mieszanych funkcjach i o skomplikowanych instalacjach z kilkoma źródłami ciepła i energii. 

   

  Kto będzie prowadził szkolenie ?

  Odpowiedź AE: Wykładowcy (prelegenci)  to  specjaliści zajmujący się odnawialnymi źródłami energii i projektowaniem aplikacji komputerowych wspomagających obliczenia cieplne budynków i jednocześnie doświadczeni audytorzy.  Notki biograficzne ze zdjęciami wszystkich szkoleniowców można znaleźć na stronie o wykładowcach na szkoleniach organizowanych przez Audytoenerg

   

  Mieszkam poza Śląskiem, czy w pobliżu miejsca szkolenia znajdują się jakieś  hotele czy miejsca noclegowe?

  Odpowiedź AE: W Katowicach jest wiele hoteli, w pobliżu ul. Konduktorskiej znajdują się dwa gdzie można wygodnie przenocować:

  (1,7 km) - BEST WESTERN PREMIER Katowice Hotel ****

  www.bestwesternkatowice.pl
  tel. +48 32 721 11 11
  ul. Bytkowska 1a, 40-147 Katowice

   

  (0,7 km) - Euro Dom Service
  http://eurods.pl/
  Telefon: +48 514 914 814 lub+48 518 958 058
  ul. Jesionowa 22, 40-159 Katowice

 • Szkolenie - Analiza OZE w projekcie budowlanym

  goeppert mayer real2mFirma Audytoenerg organizuje w Katowicach 09 maja 2014 roku szkolenie:

  "Analiza OZE  w projekcie budowlanym" 

   Lokalizacja: sala konferencyjna biurowca Goeppert-Mayer (obok na fotografii), Katowice, ul. Konduktorska 33 (parter) (dokładna lokalizacja na planie Katowic) 

 • Projekt ustawy o charakterystyce energetycznej budynku

  Departament Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej opracował:

   PROJEKT ZAŁOŻEŃ PROJEKTU USTAWY O CHARAKTERYSTYCE ENERGETYCZNEJ
  BUDYNKÓW.

  Dokument ten jest obecnie poddawany kosultacjom społecznym. Ogólnie zakłada zwiększenie wymogów dotyczących charakterystyki energetycznej budynków w stosunku do projektantów, osób wykonujących charakterystyki energetyczne, zarządców i pośredników nieruchomości. Z jednej strony  wymusi to usługi certyfikacji energetycznej na rynku wtórnym nieruchomości, z drugiej spowoduje jednak wyższe wymogi dotyczące   samych certyfikatorów. Centralny rejestr osób wykonujących tego typu usługi ma być rozszerzony o osoby wykonujące świadectwa energetyczne na podstawie uprawnień budowlanych (dotychczas nie objęte rejestrem). Centralny rejestr świadectw energetycznych będzie zawierał najprawdopodobniej nie tylko dane z certfikatu, ale również dane na podstawie, których sporządzono świadectwo. Efektem pracy certyfikatora ma byc również podanie szacunkowych kosztów zalecanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych. Zaczyna w ten sposób zanikać różnica między certyfikatorem a audytorem energetycznym!

  Dla zainteresowanych przebiegiem prac legislacyjnych podaję bezpośredni link do strony ze skanami oryginałów dokumentów:

  >>>link nieaktualny<<<

  radzę jedna zapoznać się z najważniejszym dokumentem, który Audytonerg przygotował w formacie pdf :

  PROJEKT ZAŁOŻEŃ PROJEKTU USTAWY O CHARAKTERYSTYCE ENERGETYCZNEJ BUDYNKÓW

 • Klaster budownictwa pasywnego

  Klaster Budownictwa Pasywnego i EnergooszczędegoPierwszy Polski Klastra Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego postawił na rozwój wspólnej działalności w zakresie projektowania, budowania i zarządzania budynkami energooszczędnymi.

  Czym właściwie są Klastry?

  Klastry to przestrzennie skoncentrowane grupy przedsiębiorstw, instytucji i organizacji powiązanych siecią pionowych i poziomych zależności, często o charakterze nieformalnym, które przez skupienie szczególnych zasobów pozwala osiągnąć tym przedsiębiorstwom trwałą przewagę konkurencyjną.

  Inaczej mówiąc klaster to grupa ludzi będących  właścicielami  lub zarządcami firm związanych z jakimś zagadnieniem, która sformalizowała luźne kontakty zawodowe lub pragnie nawiązać nowe, aby lepiej reagować na rosnące wymagania rynku.

   Oprócz wymiany doświadczeń  Pierwszy Polski Klastra Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego oferuje również szereg usług związanych z ogólnie pojętym budownictwem oraz wysoce specjalistyczną aparaturę do pomiarów cieplnych i klimatycznych wraz z usługami pomiarowymi.

  Od kwietnia 2011 roku firma AudytoEnerg zasiliła szeregi Klastra wnosząc do niego swoje doświadczenie z dziedziny audytingu energetycznego budynków. Koordynatorem Klastra jest Górnośląski Park Przemysłowy Sp. z o.o. 40-155 Katowice, ul. Konduktorska 39A, a osobą odpowiedzialną bezpośrednio za działania klastra jest Wojciech Michałowski  - Animator Klastra.

  Tel.: +48 32 781 20 00
  Fax:+48 32 781 20 32

   

Dodatkowe informacje