Filtr
  • Rozwiązanie ŚSCiAE

    W związku z brakiem zainteresowania większości członków dalszym kontynuowaniem działalności Zarząd Śląskiego Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych w dniu 07-12-2013 r. podjął uchwałę o rozwiązaniu Stowarzyszenia. Podjęto działania w celu wykreślenia Stowarzyszenia z KRS.

    Pełna treść uchwały: ssciae_rozwiazanie.pdf

  • Nowości z AE - 1/2014

     
    Witryna www.AudytoEnerg.pl
    Nowości z www.AudytoEnerg.pl - 1/2014
    Sympozjum Dobry audyt energetyczny - Katowice 2014-02-18 Na skróty
    AudytoEnerg organizuje w Katowicach dniu 18.02.2014 r. (wtorek) sympozjum szkoleniowe: Dobry audyt energetyczny - Katowice 2014-02-18.
    To drugie takie spotkanie na Śląsku! Celem sympozjum jest podniesienie poziomu wiedzy niezbędnej do wykonywania audytów energetycznych i zapoznanie słuchaczy ze sposobami unikania błędów pojawiających się przy ich sporządzaniu.
    Największą wartością tego szkolenia są osoby głównych prelegentów. Firma AudytoEnerg pozyskała jako wykładowców wybitnych fachowców zajmujących się na codzień weryfikowaniem audytów dla BGK i WFOŚiGW:
    Marek Adamus - weryfikator, specjalista w Zespole Ochrony Atmosfery, Ochrony Powierzchni Ziemi i Gosp. Odpadami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gosp. Wodnej w Katowicach.
    Piotr Kukla - weryfikator BGK, Dyrektor w Fundacji Efektywnego Wykorzystania Energii w Katowicach.
    Maciej Surówka - audytor, prezes SCiAE.
    Tomasz Makowski specjalista, pracownik Centrali Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie
    Formularz zgłoszeniowy na sympozjum w formacie pdf (do wypełnienia ręcznego i zeskanowania)
    Formularz zgłoszeniowy na sympozjum w formacie doc (do wypisania na komputerze np. w Wordzie)
    link do Programu Sympozjum
    Czytaj więcej...
    Maciej Mierzejewski
    www.AudytoEnerg.pl


    Katowice 29.01.2013 - reportaż ze spotkania audytorów z weryfikatorami
    Komunikat BGK z 02.01.2014 r. o środkach na termomodernizację

    Na www.AudytoEnerg.pl można zapoznać się z tekstem komunikatu BGK z 02.01.2014 r. informującym o dostępnych środkach w Funduszu Termomodernizacyjnym i Remontowym Czytaj więcej...

    Goeppert-Mayer nowoczesny niskoenergetyczny biurowiec w Katowicach - miejsce spotkań audytorów energetycznych

    Jedyny taki budynek w Europie kontynentalnej

     
    Otrzymałeś ten list, ponieważ Twój adres e-mail znajduje się w ogólnodostępnej bazie adresowej, jeśli jednak nie chcesz otrzymywać więcej informacji z www.AudytoEnerg.pl odpowiedz na tego maila wpisując w temacie: NIE , jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach dotyczących audytów, świadectw energetycznych i oszczędzania energii wpisz w temacie :TAK
    Copyright 2014 AudytoEnerg.pl
  • Sympozjum dla audytorów: Dobry audyt energetyczny Katowice 2014-02-18

    biurowiec Goeppert-Mayer - miejsce sympozjum Firma Audytoenerg organizuje wraz z Fundacją Poszanowania Energii w Katowicach 18 lutego 2014 roku drugie na Śląsku sympozjum dla audytorów energetycznych pod nazwą:

    "Dobry audyt energetyczny - Katowice 2013-02-18"

  • Najnowsza sonda

    {jvotesystem poll=|2|}

  • Sprawozdanie z sympozjum 06-03-2013 w Katowicach

    phoca thumb m katowice20130306 005  Zainteresowanie spotkaniem audytorów energetycznych z weryfikatorami ich audytów, w ramach sympozjum  p.t. „Dobry audyt energetyczny to audyt zweryfikowany pozytywnie”, które odbyło się w Katowicach w dniu 06-03-2013 roku, zmusiło organizatorów do wynajęcia większej sali.  Łącznie z prelegentami sala konferencyjna w biurowcu Goeppert-Mayer gościła w ten piękny słoneczny dzień prawie 60 osób. Przybyli audytorzy z całej Polski: Bielowicka, Boguszowa-Gorce, Chrzanowa, Chludowa, Czerwionki-Leszczyny, Gierałtowic, Gliwic, Kamiennej Góry, Kielc, Kłobucka, Krakowa, Legnicy, Lubina, Lędzin, Nysy, Oleszyc, Opola, Oświęcimia, Pieszkowa, Poberowa, Poznania, Przecława, Sosnowca,  Szczecina, Świdnicy, Tarnowa, Turka, Tychów, Warszawy, Wojnicza, Zgłobic i Żor.

  • Wnioski termomodernizacyjne i remontowe !

    Komunikat z dnia 02 stycznia 2014r.

    Zgodnie z art. 16 ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów (Dz. U. Nr 223, poz. 1459, z późn. zm.) Bank Gospodarstwa Krajowego informuje o ustaniu okresowego braku wolnych środków na rachunku Funduszu Termomodernizacji i Remontów. Na dzień 31 grudnia 2013 roku BGK posiadał następujące środki w ramach limitów dla poszczególnych premii:

    termomodernizacyjnej - 60,7 mln zł;

    remontowej – 23,5 mln zł;

    kompensacyjnej – 15,3 mln zł.

    W związku z powyższym od dnia 3 stycznia 2014 roku banki kredytujące mają prawo wznowić przyjmowanie wniosków o premie.


  • Nowości z AE - 1/2013


     
    Nowości z AE - 1/2013
    Dobry audyt energetyczny to audyt zweryfikowany pozytywnie Na skróty
    AudytoEnerg organizuje w Katowicach dniu 29.01.2013 r. (wtorek) warsztaty szkoleniowe: Dobry audyt energetyczny to audyt zweryfikowany pozytywnie.
    Po raz pierwszy szkolenie na które wszyscy czekali ! Celem szkolenia jest podniesienie poziomu wiedzy niezbędnej do wykonywania audytów energetycznych i zapoznanie słuchaczy ze sposobami unikania błędów pojawiających się przy ich sporządzaniu. Największą wartością tego szkolenia są osoby głównych prelegentów. Firmia AudytoEnerg pozyskała jako wykładowców wybitnych fachowców zajmujących się na codzień weryfikowaniem audytów dla BGK i WFOŚiGW:
    Marek Adamus - weryfikator, specjalista w Zespole Ochrony Atmosfery i Powierzchni Ziemi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gosp. Wodnej w Katowicach.
    Marek Bieniecki - weryfikator BGK, Z-ca Kierownika Zakładu Oszczędności Energii i Ochrony Powietrza w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach.
    Mariusz Ćwięczek - weryfikator BGK, specjalista w Zakładzie Oszczędności Energii i Ochrony Powietrza w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach Czytaj więcej...
    Maciej Mierzejewski
    www.AudytoEnerg.pl
    Strona Główna
    Dobry audyt energetyczny to audyt zweryfikowany pozytywnie
    Opis programu CERTO
    Ustawa EE - tekst nowelizacji z komentarzem
    Sonda - Czego brakuje w programach do audytów? - zagłosuj i sprawdź wyniki

    Ustawa EE znowelizowana - co dalej?

    Ustawa o efektywności energetycznej z dnia 15.04.2011 r. została znowelizowana 10.10.2012 i praktycznie zacznie działać od 10.01.2013, na www.AudytoEnerg.pl można zapoznać się z tekstem nowelizacji z komentarzem o zniesionych przepisach.Czytaj więcej...

     

  • Nowości z AE - 2/2013

    Nowości z AE - 2/2013
    Dobry audyt energetyczny to audyt zweryfikowany pozytywnie - koniec zapisów! Na skróty
    Ze względu na bardzo duże zainteresowanie szkoleniem AudytoEnerg zakończył w dniu 15-01-2013 r. o godz. 10.00 zapisy na warsztaty szkoleniowe: Dobry audyt energetyczny to audyt zweryfikowany pozytywnie, które odbędą się w Katowicach dniu 29.01.2013 r. (wtorek).
    Wszystkich zainteresowanych tego typu szkoleniami prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa na podanych na stronie www.audytoenerg.pl formularzach zgłoszeniowych. Czytaj więcej...
    Maciej Mierzejewski
    www.AudytoEnerg.pl
    Strona Główna
    Dobry audyt energetyczny to audyt zweryfikowany pozytywnie
    Sylwetki wykładowców ze szkolenia: Dobry audyt...
    Opis programu CERTO
    Sonda - Czego brakuje w programach do audytów? - zagłosuj i sprawdź wyniki

     

  • FAQ - Dobry audyt energetyczny...

    Nie znam Katowic, jak dojechać do miejsca szkolenia?

    Odpowiedź AE: Sympozjum odbędzie się w budynku Górnośląskiego Parku Przemysłowego (GPP) w Katowicach (dzielnica Wełnowiec) przy ul. Konduktorskiej 33. w 6-piętrowym biurowcu niskoenergetyczny Goeppert-Mayer, który będzie zwiedzany podczas szkolenia (znajduje się tu też restauracja). Poniżej podajemy dwie mapki poglądowe lokalizujące miejsce szkolenia (GPP) oraz mapkę z linkiem do GoogleMaps.

     

    gpp_katowice_mMapka poglądowa GPP w Katowicach

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    oraz

     link do mapki w Google
    jak dojechać do GPP

    Mam uprawnienia do wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej budynków. Czy mogę wziąć udział w tym szkoleniu?

    Odpowiedź AE: Sympozjum przeznaczone jest głównie dla czynnych audytorów energetycznych. Jeśli osoba wykonująca świadectwa charakterystyki energetycznej budynków chce rozszerzyć swoją wiedzę o problemy związane z wykonywaniem audytów może wziąć udział w tym szkoleniu. Zalecamy jednak rozpoczęcie pracy audytora od zdobycia wiedzy na odpowiednich szkoleniach czy studiach podyplomowych.


    Jestem architektem i samodzielnie sporządzam projektowe charakterystyki energetyczne budynków, chciałabym nauczyć się wykonywania audytów energetycznych. Czy to szkolenie pomoże mi w zdobyciu takich umiejętności ?

    Odpowiedź AE: jak wyżej

     

    Kto będzie prowadził szkolenie ?

    Odpowiedź AE: Wykładowcy (prelegenci)  to głównie aktualnie czynni specjaliści weryfikujący audyty dla Banku Gospodarstwa Krajowego na potrzeby Funduszu Termomodernzacyjnego lub Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz doświadczeni audytorzy.  Więcej można znaleźć na stronie o wykładowcach sympozjum dla audytorów.

     

    Mieszkam poza Śląskiem, czy w pobliżu miejsca szkolenia znajdują się jakieś  hotele czy miejsca noclegowe?

    Odpowiedź AE: W Katowicach jest wiele hoteli, w pobliżu ul. Konduktorskiej znajdują się dwa gdzie można wygodnie przenocować:

    (1,7 km) - BEST WESTERN PREMIER Katowice Hotel ****

    www.bestwesternkatowice.pl
    tel. +48 32 721 11 11
    ul. Bytkowska 1a, 40-147 Katowice

     

    (0,7 km) - Euro Dom Service
    http://eurods.pl/
    Telefon: +48 514 914 814 lub+48 518 958 058
    ul. Jesionowa 22, 40-159 Katowice

  • Ustawa o efektywności energetycznej już działa!

    2013 to pierwszy rok praktycznego funkcjonowania ustawy o efektywności energetycznej.  Nowelizacja  usuwająca zapis o wymogach formalnych odnośnie osób sporządzajacych audyty efektywności energetycznej (deregulacja zawodu audytora efektywności energetycznej) została ogłoszona w dniu 27-12-2013 r. w Dz.U. z 2012 pod poz .1397 i wejdzie w życie 10-01-2013 r. 

    Równocześnie Prezesa URE ogłosił w dniu 31-12-2012 r. pierwszy przetarg  na wybór przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej, za które można uzyskać świadectwa efektywności energetycznej (tzw. "białe certyfikaty"). Ponieważ formalnie oferta przetargowa musi zawierać audyt efektywności energetycznej podpisany przez audytora, który ma prawo działać dopiero po 10 stycznia 2013 r. zostaje bardzo mało czasu do 30 stycznia br na sporządzenie odpowiedniej dokumentacji.  Taki audyt, po podanej dacie można zamówić tutaj.

    Tekst noweli ustawy z komentarzem AudytoEnerg

  • Projekt rozporządzenia o audytach EE

    AudytoEnerg dotarł do projektu rozporządzenia określającego zasady sporządzania audytu energetycznego na potrzeby projektowanej ustawy o efektywności energetycznej. Lektura ciekawa bo:

    "...Do przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej dotyczących budynków mieszkalnych, budynków zamieszkania zbiorowego, budynków usługowych i użyteczności publicznej, lokalnych źródeł ciepła (o mocy nominalnej do 11.6 MW), lokalnych sieci ciepłowniczych (o nominalnej mocy przesyłowej do 11,6 MW) stosuje się, z zastrzeżeniem § 4, przepisy rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 17 marca 2009 r. w sprawie szczegółowego zakresu i form audytu energetycznego oraz części audytu remontowego, wzorów kart audytów, a także algorytmu oceny opłacalności przedsięwzięcia termomodernizacyjnego (Dz. U. Nr 43, poz. 346)..."

  • Klaster energetyczny

     

    Od ponad roku w województwie śląskim i małopolskim funkcjonuje  nowy podmiot gospodarczy o nazwie KLASTER ENERGETYCZNY. Nie posiada osobowości prawnej, ale potężny potencjał  zawarty w ofercie firm i innych podmiotów uczestniczących w tym przedsięwzięciu . Poniżej zamieszczam pełny tekst porozumienia będącego podstawą prawną istnienia tej organizacji, skupiającej różne podmioty zinteresowane efektywnym wykorzystaniem energii.  Koordynatorem całości jest Kierownik Zespołu Doradców i zarazem Pełnomocnik Zespołu Doradców Klastra Energetycznego Sp. z o.o. Pan Adam Wojewodzic, tel./fax  33 812 64 18, e-mail: awojewodzic@cci.pl
    Więcej szczegółów na temat tej inicjatywy moża znaleźć na stronie www.klaster-energetyczny.pl (link nieaktualny)

     

     POROZUMIENIE DOTYCZĄCE FUNKCJONOWANIA KLASTRA ENERGETYCZNEGO

     

    Niniejszym, Strony postanawiają co następuje:

     
    Strony, podejmując inicjatywę tworzenia Klastra Energetycznego będą się koncentrować na efektywniejszym gospodarowaniu energią poprzez inicjowanie i wdrażanie działań proinnowacyjnych w zakresie transferu wiedzy oraz technologii.
    Celem działań Klastra Energetycznego będzie wzajemna współpraca zmierzająca do zwiększenia efektywności energetycznej funkcjonowania przedsiębiorstw, skutkująca zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla do atmosfery w wyniku prowadzenia działalności oraz propagowanie zachowań oraz projektów proenergetycznych.
    Cel ten zostanie osiągnięty poprzez świadczenie sobie usług wewnątrz Klastra jak również  świadczenie usług dla firm współpracujących z członkami Klastra Energetycznego co ma za zadanie wspierać działalność rynkową przedsiębiorców tworzących klaster.
    Na podstawie niniejszego Porozumienia Strony przystępują do tworzenia Klastra Energetycznego. Celem niniejszego Porozumienia jest ustalenie  warunków współpracy pomiędzy Stronami w ramach Klastra.   

    §1

     Z dniem 2.11. 2009 roku, rozpoczyna swoją działalność "Klaster Energetyczny".

     

    §2

     Członkowie Założyciele Klastra Energetycznego powołują spośród swojego grona Grupę Inicjatywną  w składzie:

     1. Regionalna Izba Handlu i Przemysłu z siedzibą w Bielsku-Białej

     2. Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

     3. Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Andrychowie

     Funkcje administracyjne niniejszego Porozumienia pełni Regionalna Izba Handlu i Przemysłu z siedzibą Bielsku Białej w ramach Projektu „KIGNET Innowacje izbowy system wsparcia innowacyjności przedsiębiorstw” przy ul. Wzgórze 19 ,43-300 Bielsko-Biała.

     

     §3

     Klaster Energetyczny ma charakter otwarty, co oznacza że może  przyjąć nowych członków, o ile nowy członek podpisze deklarację członkowską, Regulamin Organizacyjny Klastra Energetycznego i przejdzie poprawnie procedurę przystąpienia do partnerstwa.

     1. Do porozumienia o współpracy mogą przystąpić osoby trzecie, a w szczególności przedsiębiorcy, instytucje otoczenia biznesu i jednostki badawcze, które złożą na ręce  Koordynatora deklarację przystąpienia według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do Porozumienia.

    2.  Koordynator, po uzyskaniu akceptacji większości członków Grupy Inicjatywnej przekazuje w terminie 3 dni informację o złożeniu przez osobę trzecią deklaracji przystąpienia wszystkim pozostałym stronom porozumienia. Każdej stronie przysługuje prawo złożenia pisemnego sprzeciwu w terminie miesiąca od otrzymania zawiadomienia.

    3.  Prawo złożenia pisemnego sprzeciwu przysługuje również Koordynatorowi, który zawiadomić może osobę trzecią o sprzeciwie wobec jej przystąpienia do porozumienia w terminie miesiąca od złożenia deklaracji.

    4.   Przystąpienie osoby trzeciej do porozumienia jest skuteczne z chwilą upływu  terminu do złożenia sprzeciwu, o którym mowa w ust. 2, albo z chwilą złożenia przez wszystkie strony porozumienia zgodnego oświadczenia na ręce osoby trzeciej o akceptacji jej przystąpienia.

     5.  Każda ze Stron może wypowiedzieć porozumienie o współpracy z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. Ustanie członkostwa w Klastrze następuje na wniosek samego Parnera lub  Koordynatora Klastra.  

    §4

     1. Zadaniem Grupy Inicjatywnej jest wypracowanie struktury Klastra Energetycznego, określenie jego składu i formy prawnej oraz opracowanie celów i planu działania klastra zakończonego harmonogramem i szczegółowymi zadaniami. Powyższe szczegółowe zadania zostaną zdefiniowane podczas zebrań członków Klastra Energetycznego lub podczas pracy w grupach tematycznych na udostępnionym narzędziu informatycznym. Partnerzy Klastra Energetycznego będą powiadamiani przez Koordynatora Klastra o dniu, miejscu i porządku Zebrania Klastra Energetycznego na 10 dni przed terminem. Zawiadomienia będą dokonywane drogą elektroniczną do osoby wskazanej zgodnie z zapisami §7 niniejszego porozumienia. Zebrania Klastra Energetycznego będą  organizowane w miarę potrzeb jednak nie rzadziej niż raz w roku.

     2. Zadania określone w niniejszym paragrafie, zostaną zrealizowane w terminie  do 31.03.2010 roku.

     3. W terminie do 31.06.2010r. każdy z Partnerów Klastra w oparciu o zadania szczegółowe przedstawi zakres rzeczowy prac oraz ich proponowany kosztorys z wyszczególnieniem kosztów kwalifikowanych, możliwych do sfinansowania w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka - Działanie 5.1,, Wspieranie rozwoju powiązań kooperacyjnych o znaczeniu ponadregionalnym ".

     4. Strony przyjmują do wiadomości, że maksymalna kwota dofinansowania projektu wynosi 20 milionów złotych w części dotyczącej wydatków inwestycyjnych, 400 tysięcy złotych w części wydatków na doradztwo; 1 milion złotych w części dotyczącej wydatków na szkolenia.

     5. Strony przyjmują do wiadomości , że zakres rzeczowy planowanych do realizacji pzrez nich zadań musi zamykać się następującym katalogiem:

    - zakup środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych związanych z nową inwestycją;

    - doradztwo z zakresu opracowania  planów rozwoju i ekspansji powiązania;

    - udział w krajowych i międzynarodowych spotkaniach w celu wymiany doświadczeń;

    - zakup ogólnodostępnej infrastruktury badawczej

    - infrastruktura sieci szerokopasmowych;

    - działania promocyjne powiązania w celu pozyskania nowych przedsiębiorstw do udziału w powiązaniu,

    - zarządzanie ogólnodostęonym zapleczem technicznym powiązania,

    - organziacja programów szkoleniowych, warsztaów i konferencji  celem  wspierania  procesu dzielenia sie wiedzą oraz tworzenia sieci powiązań między członkami powiązania.

     6. Strony przyjmują do wiadomości, że wysokość dofinansowania w zakresie inwetycji uwzględnia się w wysokości do 100 %   całkowitych wydtaków kwalifikowanych na inwestycje; intensywność wsparcia w zakresie wydatków na zakup usług doradczych związanych z realizacją projektu dla uczestników powiązania  kooperacyjnego innych niż koordynator, nie może przekroczyć 50% tych wydatków, przy czym usługi te nie mogą stanowić elementu stałej lub okresowej działalności uczestnika powiązania kooperacyjnego  lub być związane z bieżącymi wydatkami operacyjnymi tego uczestnika; intensywność wsparcia w zakresie wydatków na zakup usług doradczych dla koordynatora  powiązania kooperacyjnego  może wynosić 1000% tych wydatków;intensywność wsparcia w części dotyczącej szkoleń specjalistycznych dla uczestników powiązania kooperacyjnego   nie może przekroczyć : 45 % wydatków na pokrycie kosztów szkolenia przypadających na mikro-, małego lub średniego przedsiębiorcę, 35% wydatków na pokrycie kosztów szkolenia przypadajacych na pzredsiębiorcę innego niż mikro-, mały i średni.

     7. Strony przyjmują do wiadomości, że  w pzrypadku przekroczenia przez wszytskich partnerów kwot o których mowa w § 4 pkt. 4Koordynator Klastra w negocjacjach z partnerami będzie ograniczał koszty każdego z nich a w przypadku braku porozumienia  skorzysta z przysługujących mu uprawnień, o których mowa w § 3 pkt.. 5 niniejszego porozumienia.

     8. Strony przyjmują do wiadomości, że szczegółowe informacje nt. kosztów kwalifikowanych poszczególnych zadań dostępne są na stronach Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz w dokumentacji wcześniej organizowanych konkursów.

     

    §5

    Jakiekolwiek koszty finansowe związane z realizacją niniejszego Porozumienia będą pokrywane przez Strony jedynie za uprzednio uzgodnionymi i podpisanymi, odrębnymi umowami lub decyzjami potwierdzonymi zawsze w formie pisemnej. Każda ze Stron ponosi pełną odpowiedzialność za podjęte przez siebie działania, w szczególności za zobowiązania finansowe, nie obciążając nimi pozostałych Stron Porozumienia, o ile nie postanowiono inaczej w drodze odrębnej umowy.  

    §6

    Niniejsze porozumienie powołuje Koordynatora Klastra tj. Regionalną Izbę Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej, który do czasu wykonania prac o których mowa w §4 sprawować będzie funkcje zarządcze Klastra Energetycznego.

     Funkcja Koordynatora Klastra może zostać przekazana na podstawie pełnomocnictwa innemu Partnerowi Klastra będącemu jednocześnie Instytucją Otoczenia Biznesu lub fundacją, zarejestrowanym stowarzyszeniem, spółką akcyjną, spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, jednostką badawczo - rozwojową, spełniającą wymagania o których mowa w wytycznych do działania 5.1  POIG. Przekazanie funkcji Koordynatora Klastra nie wymaga zgody innych Partnerów. Pełnomocnictwo może podlegać odwołaniu. O fakcie tym informowani są Partnerzy Klastra w terminie 3 dni od daty odwołania pełnomocnictwa.

     §7

     Każda ze Stron w terminie do 15.12.2010 r. wyznaczy osobę, która będzie odpowiedzialna za wzajemne kontakty, wszelkie zawiadomienia, zgody oraz inne informacje związane z niniejszym Porozumieniem. Każdemu z przedstawicieli Partnera zostanie założone konto wraz z podaniem hasła na serwerze www.klaster-energetyczny.pl (link nieaktualny) wraz z przypisaniem mu uprawnień do zarządzania klastrem w tzw. obszarze:  Dla Partnerów.

     Dostęp do informacji niejawnych wymaga od Partnera zachowania w tajemnicy loginu oraz hasła dostępu. Funkcje administracyjne narzędziem IT w części merytorycznej będą prowadzone przez Koordynatora Klastra natomiast w części technicznej przez dostawcę narzędzia IT i będą podlegały finansowaniu w ramach zawiązywania się inicjatyw posiadających zewnętrzne finansowanie. 

     

    §8

     W przypadku zmian organizacyjnych każda ze Stron zawiadomi drugą Stronę o nowych osobach kontaktowych. Zmiana osoby kontaktowej pociąga za sobą zamianę dostępu do narzędzia internetowego tj. założenie nowego loginu wraz z hasłem.

     

    §9

     Niniejsze Porozumienie nie powoduje powstania jakiegokolwiek stosunku podległości pomiędzy Stronami. W przypadku konfliktu interesów pomiędzy Klastrem a Członkami w zakresie prowadzonej przez Strony działalności, Partnerzy będą realizować swoje zobowiązania w sposób autonomiczny, niezależny i na własną odpowiedzialność.

     §10

     Niniejsze Porozumienie będzie rządzone prawem obowiązującym w Rzeczypospolitej Polskiej. Wszelkie spory powstałe wskutek lub w związku z niniejszym Porozumieniem będą podlegały ostatecznemu rozstrzygnięciu przez Sąd Arbitrażowy przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach zgodnie z regulaminem Sądu.

     § 11

     Wszelkie zmiany treści Porozumienia wymagają zachowania formy pisemnej, pod rygorem nieważności. Proponowane przez Partnerów zmiany Regulaminu organizacyjnego wymagają zgody Koordynatora Klastra.

      

    § 12

     Treść Porozumienia, Regulaminu organizacyjnego podlegają upublicznieniu na stronie Klastra Energetycznego.

     

    §13

      Integralną częścią niniejszego porozumienia jest regulamin organizacyjny stanowiący załącznik nr 1 do porozumienia. partnerzy porozumienia zapoznali sie z treścią Regulaminu organizacyjnego oraz akceptują jego zapisy.
     

    § 14

     Niniejsze Porozumienie zostało sporządzone w tylu kopiach jednobrzmiących egzemplarzy ilu Partnerów  podpisało niniejsze Porozumienie oraz Regulamin. Dodatkowo sporządzony został jeden egzemplarz dla Klastra Energetycznego, który będzie w posiadaniu Koordynatora Klastra lub Pełnomocnika ustanowionego na podstawie §6 niniejszego Porozumienia.

  • CERTO2014 - jak zamawiać ?

    Aby użytkować pełną wersję programu CERTO2014 należy wykonać 6 prostych kroków opisanych w poniższej tabeli:

  • Ocena energetyczna budynków

    Ocena energetyczna budynków dla audytorów, projektantów, zarzaców i certyfikatorówOCENA ENERGETYCZNA BUDYNKÓW to obowiązkowa pozycja dla każdego certyfikatora, audytora, projektanta i zarządcy nieruchomości. Te prawie 1300 stron przepisów i komentarzy w poręcznej formie (okładka skoroszytu B5), jest co kwartał aktualizowana (wymienne kartki)!
    Jeśli masz wątpliwości co powie Urząd nadzoru Budowlanego przy odbiorze Twojego świadectwa energetycznego (certyfikatu) budynku koniecznie zapoznaj się z komentarzami mgr inż. Wiesława Bocheńczyka - głównego redaktora tej pozycji i jednocześnie członka Rady Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, byłego szefa Biura Inspekcyjno-Kontrolnego GUNB i Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego, rzeczoznawca branżowego i praktyka z wieloletnim doświadczeniem w branży budowlanej.



    OCENA ENERGETYCZNA BUDYNKÓW

    Dostosowanie projektów budynków oraz istniejacych nieruchomości do wymagań najnowszych przepisów Prawa Budowlanego, Warunków technicznych 2008 i Rozporzadzeń MI wynikajacych z unijnej Dyrektywy 2002/91/WE
    W publikacji znajdziesz m.in.:

    • Omówienie postanowień nowelizacji PB rozszerzającej obowiązek wystawiania świadectw energetycznych także w przypadku wynajmu budynku i lokalu
    • Porady dotyczące zmienionego zakresu i formy audytu energetycznego, który zaczął obowiązywać od dnia 19 marca 2009 r.
    • Informacje na temat zmian obowiązkowych procedur podczas wykonywania przeglądów i kontroli efektywności energetycznej kotłów grzewczych (Dz.U. nr 191, poz. 1373)
    • Wskazówki związane z zaostrzonymi zasadami kontroli instalacji zgodnie z wytycznymi MI zawartymi w rozporządzeniu z 6 listopada 2008r.
    • Opinie o najnowszych wymaganiach w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
    OCENA ENERGETYCZNA BUDYNKÓW to prestiżowa pozycja w Twoim biurze, mały format A5, ale ok. 1296 str., cena 369 zł brutto za dzieło bazowe w oprawie segregatorowej, płatne przelewem po otrzymaniu przesyłki (cena nie zawiera refakturowanych kosztów wysyłki)

     


    Aktualizacje: w przeciętnej cenie 152,50 zł netto i objętości 200 stron (w zależności od obszerności poruszanej tematyki lub zmian w otoczeniu prawnym) ukazują się co 3 miesiące.

    Sposób zamawiania:
    - pobrać i wypełnić  formularz zamówienia,
    - wysłać formularz na podany adres lub fax,
    - odebrać od kuriera przesyłkę,
    - dokonać wpłaty na podane konto.

    Do pobrania (pliki pdf):
    - formularz zamówienia
    - spis treści

  • Śląskie Stowarzyszenie Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych - wypis z KRS

    Dane z wyszukiwarki podmiotów w Krajowym Rejestrze Sądowym

    Informacje o podmiocie

    Numer KRS 0000338079
    REGON
    NIP  
    Rejestr POZYCJA KRS W REJESTRZE STOWARZYSZEŃ
    Aktualna Nazwa ŚLĄSKIE STOWARZYSZENIE CERTYFIKATORÓW I AUDYTORÓW ENERGETYCZNYCH
    Forma Prawna STOWARZYSZENIE
    Województwo ŚLĄSKIE
    Powiat M. BIELSKO-BIAŁA
    Gmina M. BIELSKO-BIAŁA
    Miejscowość BIELSKO-BIAŁA
    Ulica KOLISTA
    Nr domu 105N
    Nr lokalu 1
    Kod pocztowy 43-300
    Poczta BIELSKO-BIAŁA
    Adres strony internetowy:
    Adres poczty elektronicznej
    Data wpisu do rejestru przedsiebiorców
    Data wpisu do rejestru stowarzyszeń 2009-09-25
    Data wykreślenia z rejestru przedsiebiorców
    Data wykreślenia z rejestru stowarzyszeń
    Data uprawomocnienia wykreślenia z KRS
    Status OPP
    Data przyznania statusu OPP
    Nazwa organu reprezentacji ZARZĄD
    Sposób reprezentacji 1. DO WAŻNOŚCI OŚWIADCZEŃ WOLI W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH WYMAGANY JEST PODPIS PREZESA LUB WICEPREZESA ORAZ DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU.
    2. DO REPREZENTOWANIA STOWARZYSZENIA, W TYM W POSTĘPOWANIACH ADMINISTRACYJNYCH LUB SĄDOWYCH, UPRAWNIONY JEST DOWOLNY CZŁONEK ZARZĄDU LUB INNA OSOBA PISEMNIE UPOWAŻNIONA PRZEZ PREZESA LUB WICEPREZESA, W ZAKRESIE I OKRESIE OKREŚLONYM W UPOWAŻNIENIU.
    3. DO WAŻNOŚCI OŚWIADCZEŃ WOLI W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH ODDZIAŁU STOWARZYSZENIA WYMAGANY JEST PODPIS PRZEWODNICZĄCEGO ZARZĄDU ODDZIAŁU LUB ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO I SKARBNIKA ODDZIAŁU.
    4. DO REPREZENTOWANIA ODDZIAŁU STOWARZYSZENIA, W TYM W POSTĘPOWANIACH ADMINISTRACYJNYCH LUB SĄDOWYCH, UPRAWNIONY JEST DOWOLNY CZŁONEK ZARZĄDU ODDZIAŁU LUB INNA OSOBA PISEMNIE UPOWAŻNIONA PRZEZ PRZEWODNICZĄCEGO ZARZĄDU ODDZIAŁU LUB ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO, W ZAKRESIE I OKRESIE OKREŚLONYM W UPOWAŻNIENIU.
    Data zawieszenia działalności
    Data wznowienia działalności
    Informacje o upadłości  
    Nazwa organu wydającego akt prawny  
    Sygnatura aktu prawnego  
    Data wydania aktu prawnego
    Określenie sposobu prowadzenia postępowania upadłościowego  
    Data zakończenia postępowania upadłościowego
    Sposób zakończenia postępowania upadłościowego  
    Członkowie reprezentacji
    Nazwisko lub Nazwa Nazwisko drugi człon Imię pierwsze Imię drugie Funkcja
    HADUCH   MONIKA ANNA PREZES ZARZĄDU
    GAWEŁ   SEBASTIAN   WICEPREZES ZARZĄDU
    CIEŚLAR   BARBARA   SKARBNIK ZARZĄDU
    MACIEJEWSKA   LILIANA   SEKRETARZ ZARZĄDU
    WOSZCZYNA   KRZYSZTOF   CZŁONEK ZARZĄDU

    Brak danych o likwidatorach podmiotu

    stan danych na dzień: 2010-01-04  

  • Strona www ŚSCiAE

    Z przyjemnością informujemy, że śląskie Stowarzyszenie Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych ma już swoją stronę www.ssciae.pl (od 2010 r link nieaktywny). Znajdziecie w niej podstawowe informacje o stowarzyszeniu, dane kontaktowe Zarządu, statut i deklarację członkowską.

  • Przepisy dotyczące świadectw charakterystyki energetycznej budynków

  • Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków

    Charakterystyka energetyczna to nowy dokument wymagany ustawowo, na razie od wszystkich właścicieli budynków oddawanych do użytkowania, a docelowo, od prawie wszystkich posiadaczy nieruchomości o charakterze użytkowym lub mieszkalnym. Jest również częścią składową audytów termomodernizacyjnych i sporzadzanych na potrzeby NFOŚ i WFOŚ.

    Witryna kierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniami  związanymi z praktycznym wdrażaniem najnowszych przepisów dotyczących świadectw energetycznych powołanych w nowym prawie budowlnym oraz w rozporządzeniach Ministra Infrastruktury. Te dokumenty zostały opublikowane w Dz.U. nr 201 z dnia 06.11.2008 r. Omówiono w nich metodologię liczenia charakterystyki energetycznej budynku, warunki techniczne jakie powinny spełniać nowoprojektowane budynki oraz zakres i formę projektu budowlanego. Wcześniej w Dz.U. nr 191 z 2007 r zmieniono ustawą z dnia 19.09.2007 r. prawo budowlane, nakazując wykonanie świadectwa dla każdego budynku oddawanego do użytkowania, wynajmowanego bądź sprzedawanego po 01.01.2009 r.

    Przepisy te formalnie wypełniają zalecenia Dyrektywy 2002/91/WE Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z dnia 16 grudnia 2002 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków.

Dodatkowe informacje