Stowarzyszenie Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych

logo SCIAEW Krakowie coraz prężniej działa Stowarzyszenie Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych. Ta organizacja kierowana przez nowy zarząd z Prezesem Maciejem Surówką na czele, staje się tym czym takie stowarzyszenie być powinno. To obecnie platforma wymiany  doświadczeń i praktycznej wiedzy pomiędzy audytorami i certyfikatorami. Świadczy o tym m.in. spotkanie poświęcone najnowszym zmianom w przepisach dotyczących wykonywania świadectw. Poniżej pełna treść zawiadomienia o spotkaniu skopiowana z oficjalnej strony SCiAE  www.certyfikatorzy.org.pl:

18 kwietnia 2015 roku o godz. 1000 SCIAE organizuje warsztaty "Świadectwa energetyczne 2015",
W ramach warsztatów planujemy pokazać:

a) co nowego jest w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 27 lutego 2015 r. w sprawie metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynku lub części budynku oraz świadectw charakterystyki energetycznej,

b) różnicę pomiędzy wynikami liczonymi metodą zużyciową i obliczeniową,

c) przykład obliczeń tego samego świadectwa w różnych programach komputerowych,

d) absurdy obliczeniowe nowej metodologii,

e) proces rejestracji świadectwa.

Zajęcia planujemy w formie warsztatów, gdzie zachęcamy koleżanki i kolegów do zaprezentowania własnych przykładów czy wątpliwości, związanych z nową metodologią.

Szkolenie odbędzie się na terenie AGH -Budynek Wydziału Odlewnictwa (D-8), ul. Reymonta 23, sala 118. Budynek (wysoki) znajduje się naprzeciwko stadionu Wisły Kraków.

Link do strony stowarzyszenia z mapką dojazdu: Świadectwa energetyczne 2015