Filtr
  • Obowiązkowe ubezpieczenie certyfikatorów czyli osób wykonujących świadectwa energetyczne budynków

    Prawne aspekty ubezpieczenia obowiązkowego oc
    W Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 28 grudnia 2009 opublikowanego w wersji elektronicznej 30.12.2009,  podano 31.12.2009 roku jako datę rozpoczęcia obowiązywania obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej osób wykonujących świadectwa charakterystyki energetycznej budynków. Tempo wprowadzania prawa trochę za szybkie! Mamy znowu do czynienia z naszą "szarą strefą" prawa bo kto może się ubezpieczyć w Sylwestra, gdy nie ma jeszcze praktycznie możliwości zawarcia takiego ubezpieczenia.  Stan taki nie przeszkadzał jednak różnym pośrednikom (brokerom) ubezpieczeniowym na oferowanie

  • Jaki program?

    Jaki program pozwoli na szybkie i bezbłędne policzenie zapotrzebowania na energię, zgodnie z metodologią zawartą w Rozporządzeniu MI z dnia 06-12-2008 r. i opublikowaną w Dz.U. 201 poz. 1240? . 
    Trwa wyścig z czasem przy tworzeniu programów pozwalajacych na liczenie świadectw charakterystyk energetycznych budynków. Do firm, które zaryzykowały i wcześniej przygotowały odpowiednie algorytmy liczące należą: BuildDesk z programem BDSE, Intersoft z rodziną programów ArCADia Termo oraz DAEŚ ze swoim CERTO H. Na razie w tym gronie nie znalazł się lider programów OZC - firma Sankom - nieoficjalnie pracuje nad aplikacją z terminem realizacji styczeń/luty 2009 r.

Dodatkowe informacje