Filtr
 • News AudytoEnerg 3/2014

  Witryna www.AudytoEnerg.pl
  Nowości z www.AudytoEnerg.pl - 3/2014
   
  Warsztaty - "Charakterystyka energetyczna budynków wg metodologii 2014 - Katowice 2014-10-15"- ostatnie wolne miejsca !!! Na skróty

  Cel szkolenia: zdobycie praktycznych informacji pozwalających na samodzielne wykonanie świadectwa charakterystyki energetycznej budynków zgodnie z rozporządzeniem MIiRR z dnia 3-06-2014 r. w sprawie metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynku... Dz.U. Poz 888 - obowiązującym już od 2014-10-03 !!!

  Prelegenci:

  Maciej Mierzejewski - audytor energetyczny współpracujący z Dolnośląska Agencją Energii i Środowiska, właściciel i redaktor portalu www.audytoenerg.pl, współautor programu OCEB podzieli się swoimi doświadczeniami przy wdrażaniu nowej metodologii liczenia świadectw.
  Szymon Pronobis - certyfikator i audytor energetyczny właściciel Firmy CE ProNobis, praktyk wykorzystujący świadectwa energetyczne do oceny rzeczywistego zużycia paliw w budynkach.
  Formularz zgłoszeniowy na sympozjum w formacie pdf (do wypełnienia ręcznego i zeskanowania)
  Formularz zgłoszeniowy na sympozjum w formacie doc (do wypisania na komputerze np. w Wordzie)
  link do Programu Sympozjum
  Czytaj więcej...

  Maciej Mierzejewski
  www.AudytoEnerg.pl

   

  Komunikat BGK z 11.08.2014 r. o środkach na termomodernizację

  Na www.AudytoEnerg.pl można zapoznać się z tekstem komunikatu BGK z 11.0.2014 r. informującym o dostępnych środkach w Funduszu Termomodernizacyjnym i Remontowym Czytaj więcej...

  Goeppert-Mayer nowoczesny niskoenergetyczny biurowiec w Katowicach - miejsce spotkań audytorów energetycznych

  Jedyny taki budynek w Europie kontynentalnej

   

  Otrzymałeś ten list, ponieważ Twój adres e-mail znajduje się w ogólnodostępnej bazie adresowej, jeśli jednak nie chcesz otrzymywać więcej informacji z www.AudytoEnerg.pl odpowiedz na tego maila wpisując w temacie: NIE , jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach dotyczących audytów, świadectw energetycznych i oszczędzania energii wpisz w temacie :TAK
  Copyright © 2014 AudytoEnerg.pl

 • Nowa metodologia liczenia świadectw energetycznych budynków w 2014

  Nowa metodologii liczenia świadectw  wchodzi w życie z dniem 03-10-2014 r. Od tej daty wszystkie sporządzane świadectwa będą musiały być wystawiane zgodnie ze wzorem zamieszczonym w Rozporządzeniu MIiRR z dnia 3-06-2014 r. w sprawie metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynku i lokalu mieszkalnego lub części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową oraz sposobu sporządzania i wzorów świadectw charakterystyki energetycznej w Dz.U. Poz 888. 

  Warto zapoznać się z jej treścią ponieważ oprócz kilku istotnych zmian takich jak:

  • usunięcie metody uproszczonej,
  • zmiana wzoru świadectwa energetycznego (może teraz liczyć nawet kilkanaście stron!),
  • zmiana sposobu liczenia zapotrzebowania energii do podgrzewu ciepłej wody użytkowej,
  • odmienny sposób liczenia wymaganego strumienia powietrza do wentylacji.

  Zawiera ponad 20 innych poprawek i zmian.

  Tu pełny tekst Rozporzadzenia z dnia 3 czerwca 2014 r z uwagami AudytoEnerg dotyczącymi głównie norm powoływanych w tym dokumencie.

  AudytoEnerg zaprasza na szkolenie poświęcone nowej metodologii sporządzania świadectw charakterystyki energetyczne budynków pod nazwą:

  „Warsztaty - Charakterystyka energetyczna budynków wg metodologii 2014 - Katowice 2014-11

 • Warsztaty - Charakterystyka energetyczna budynków 2014

  Pierwsze na Śląsku Szkolenie, na które wszyscy czekali !

  Cel szkolenia: zdobycie praktycznych informacji pozwalających na samodzielne wykonanie świadectwa charakterystyki energetycznej budynków zgodnie z rozporządzeniem MIiRR z dnia 3 czerwca 2014 r. w sprawie metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynku i lokalu mieszkalnego lub części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową oraz sposobu sporządzania i wzorów świadectw charakterystyki energetycznej.  Dz.U. Poz 888 – obowiązującego od 2014-10-03.

  Miejsce: Sala konferencyjna Górnośląskiego Parku Przemysłowego w budynku Goeppert-Mayer, Katowice, ul Konduktorska 33, parter. (Uwaga! - w związku z dużą liczbą chętnych nastąpiła zmiana sali)

 • Komunikat BGK 2014-08-11

  Komunikat z 11 sierpnia 2014 r.

  Zgodnie z art. 16 ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów (Dz. U. Nr 223, poz. 1459, z późn. zm.) Bank Gospodarstwa Krajowego informuje o ustaniu okresowego braku wolnych środków na rachunku Funduszu Termomodernizacji i Remontów w ramach limitu dla premii termomodernizacyjnej.

  Na dzień 11 sierpnia 2014 roku BGK posiadał następujące środki w ramach limitów dla poszczególnych premii:

   • termomodernizacyjnej - 44,3 mln zł;
   • remontowej - 23,2 mln zł;
   • kompensacyjnej - 15,2 mln zł.

  W związku z powyższym od dnia 12 sierpnia 2014 roku banki kredytujące mają prawo wznowić przyjmowanie wniosków o premie termomodernizacyjne.

  Ponadto Bank Gospodarstwa Krajowego informuje, że wnioski pozostawione bez rozpatrzenia zostaną rozpatrzone w pierwszej kolejności.

  Link do komunikatu na stronie www.bgk.com.pl

Dodatkowe informacje